O nas

Przedszkole Miejskie Nr 8 „Bajkowa ósemka”w Krośnie usytuowane jest na osiedlu „Traugutta”,- wjazd z ulicy Podkarpackiej ( tzw obwodnicy ). Jest to jedno z największych przedszkoli w mieście Krośnie, przyjaźnie nastawione na dziecko, otwarte na jego potrzeby i możliwości rozwojowe, uwzględniające potrzeby i prośby rodziców. Posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych – umożliwiające niepełnosprawnym dzieciom i dorosłym korzystanie z usług przedszkola.

Budynek placówki jest dwukondygnacyjny, otoczony ogrodem z placem zabaw wyposażonym w sprzęt sportowy i ogrodowy, dający duże możliwości do swobodnych i zorganizowanych zajęć i zabaw ruchowo – sportowych. Sale zajęć dla dzieci są przestrzenne, jasne, estetycznie i kolorowo zagospodarowane, wyposażone w nowe meble, zabawki dla dzieci i pomoce dydaktyczne do zajęć. Przy salach znajdują się łazienki dostosowane do wieku i potrzeb wychowanków. Atrakcją placówki jest „przedszkolny zwierzyniec” oraz ciekawie urządzone kąciki tematyczne dostosowane do aktualnej tematyki i pory roku.

Wejście do przedszkola to bardzo duży hol z szatniami dla każdej grupy wiekowej z ciekawym bajkowym wystrojem – zapraszającym dzieci do wejścia i pozostania. Dysponujemy bogatym sprzętem sportowym, rekreacyjnym i zestawami przyrządów do prowadzenia gimnastyki korekcyjno – wyrównawczej. W ciągu wielu lat przedszkole wypracowało sobie własną tradycję, atmosferę, organizację imprez i uroczystości z udziałem rodziców i środowiska lokalnego. Zgodnie z potrzebami środowiska lokalnego, nasze przedszkole pracuje w godzinach od 6:30 do 17:00.

Skip to content